Rezutatele Etapei a II-a a Campionatului National de Karting

imagine_284

15 mai 2006 – Vineri, sambata si duminica s-a disputat in Bacau pe celebrul circuit Selena cea de a II-a etapa a Campionatului National de Karting.

Vremea superba din acest weekend a fost de partea pilotilor care s-au duelat pentru podium la cele 5 clase disputate (Mini, ICA/J, ICA, ICC si Biland).

Cea mai spectaculoasa cursa a fost cea de la clasa Mini care a fost si cea mai numeroasa avand 13 piloti la start.
O lupta fantastica pentru pozitia a II s-a dat la clasa BILAND intre Nicolescu Eduard si Moldovan Lucian, care in final au fost invinsi de Bunica Alina.

3. Nicolescu Dani – KART RACING CLUB

Urmatoarea etapa din Campionatul National de Karting va avea loc in perioada 9 -11 iunie in Bucuresti pe pista AMCKART.

Pana atunci in perioada 26 – 28 mai se va desfasura in Grecia prima etapa din Campionatul Zonei de Sud – Est Europa la Karting.